שחזור מחשב נייד:

להחזיר את המידע למקום

מכה? בעיה חשמלית? תקלה אחרת? אנחנו כאן

יש המון גורמים אפשריים לתקלה בכונן קשיח של מחשב נייד, ובמקרים האלו יש מה לעשות: אז נעים מאוד, אנחנו ריסייב ושחזור מידע זה בדיוק מה שאנחנו עושים.

בדיקה שמומלץ לעשות

כדי לדעת האם יש בעיה אשר דורשת שחזור מחשב נייד תמיד מומלץ לנסות ולחבר את המחשב לכונן קשיח אחר ולראות האם הוא עובד (רק אם אתם יודעים לעשות זאת).  במידה ואכן ישנה בעיה בכונן, ואז בהחלט רצוי לבצע שחזור מידע אחראי.

את הבדיקה עם כונן אחר ניתן לעשות בכל מעבדת מחשבים רצינית, אך כמובן שכשזה מגיע לשחזור מידע, מומלץ בכל לשון לא לבצע שום צעד שלא בידי אנשי שחזור מקצועיים בעלי ציוד ייעודי, זאת על מנת למנוע נזקים למידע הקורים לרוב בשל עבודה לא מקצועית.

 

בתמונה: מחשב נייד בתהליך שחזור במעבדה

 

כשזה קורה יש מה לעשות

אלו יכולות להיות חריקות, צפצופים, שברים, רטיבות, שריפה, התחממות ועוד ואולי זה בכלל קשור לבעיה חשמלית פנימית: ועדיין, כמעט תמיד יש מה לעשות ואיך להציל את המצב. נשמתם לרווחה? מצויין. עכשיו כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להוציא אותו מהמחשב (לא מומלץ לנסות לשחזר אותו עם תוכנת שחזור מהאינטרנט כזו או אחרת), לסגור את המסך, לנתק את הסוללה,

ולהעביר אותו אלינו. גם אם אינכם יודעים לעשות זאת, פנו אלינו.

כמובן, שאנו זקוקים לכונן בלבד ואתם יכולים להעביר אותו ללא המחשב.

קודם כל להיזהר

זהירות! כל פעילות לא מקצוענית עלולה להזיק למידע שנמצא על המחשב הנייד שלכם.

במידה והמחשב מבקש מכם לאתחל מחדש, או שעולה מסך שחור או כחול, או במידה ומערכת ההפעלה לא עולה, או הכונן לא מזוהה ב BIOS, חשוב להימנע מלעשות פעולות שעשויות להגדיל את הנזק.

במצבים אלו יש לכבות את המחשב ולהביא את הכונן הקשיח לשחזור מידע.

במידה ואינכם יכולים להוציא את הכונן בעצמכם, אנו נעשה זאת בשבילכם.

מבצעים שחזור תוך שמירה על המידע

רגע לפני שאנחנו מגיעים אל המידע אותו אנחנו משחזרים, אנו מקפידים תמיד לנסות ולבצע "שיבוט" של המידע. מה זה אומר? זה אומר שאת השחזור אנחנו בכלל עושים על גבי שכפול של ההתקן שלכם שנועד למנוע אבדן ונזק במקרה לא צפוי או במילים אחרות: אנחנו פשוט שומרים על המידע שלכם.

איך יודעים מה התקלה וכמה זה עולה?

כמובן שמגיע לכם לדעת הכל לפני שיוצאים לדרך: לכן אנחנו בודקים את המחשב הנייד שלכם ומעניקים לכם הצעה הכוללת את אבחנת הבעיה והמחיר.