שחזור דיסקים

דיסקים קשיחים אחראים על אחסון המידע כגון תמונות, סרטים או קבצי וידאו. במידה וקיימת תקלה בדיסקים הרי תיתכן סיטואציה בה המידע לא יהיה נגיש עבורכם. במקרים מהסוג הזה קיימת חשיבות רבה להסתייע בשירותיה של חברה המתמחה בשחזור דיסקים.

הדיסק הקשיח לכם מתקתק? משמעות הדבר היא כי ראשי הקריאה לא מצליחים לקרוא את המידע והכונן והם נעים מצד לצד. ישנם מספר גורמים אשר הביאו למצב של ראשי קריאה פגומים :

פגיעה פיזית

במידה והדיסק נפל על הרצפה או נחבט ונשמעים נקישות, הרי קיים סיכוי כי ראשי הקריאה נפגעו. כאשר יש בעיה ב- Firmware וקימת פגיעה, הרי ראשי הקריאה לא יכולים לקרוא את המידע ובעקבות זאת הם נעים מצד לצד.

תקלה בלוח החשמל

ישנם רכיבים מסוימים על גבי הלוח החשמלי האחרים על תפקוד הראשים. כאשר אותם רכיבים אינם מתפקדים, ראשי הקריאה אינם פועלים כשורה והדיסק עשוי להרעיש.

Stiction

מדובר בסיטואציה בה ראשי הדיסק נדבקו לפלטות. מצב זה נשמעים זמזומים קצרים והדיסק ממשיך לעבוד- מדובר באחת התקלות הנפוצות ביותר בכונן חיצוני.

הכונן החיצוני משמיע חריקות

מדובר במצב בו שבבי מתכת מכסים את פלטת הנתונים מה שהופך את משימת קריאת המידע באמצעות ראשים למשימה אשר תגרום נזק רב. במידה וסיטואציה מהסוג הנ"ל התרחשה, הרי חשוב להפסיק את פעילותו של הכונן. ככל שהכונן ימשיך לפעול במצב הזה, עשוי להיגרם נזק.

במעבדה אנו עושים שימוש במערכות מיוחדות על מנת לתקן את הדיסק

במעבדה אנו עובדים עם מערכות מיוחדות המיועדות לצורך שחזור דיסקים. גם דיסקים אשר ניזוקו בשל תקלה פיזית ביכולתנו להציל את המידע ולבצע את פעולת השחזור. במידה ואתם מבחינים כי הדיסק הקשיח אינו כשורה, מה שעליכם לעשות הוא למסור את המחשב לresave – מעבדה בה פועלים צוות מומחים בתחום אשר ביכולתם לבצע שחזור באמצעות כלים מתקדמים. במידה והבחנתם כי משהו אינו כשורה ההמלצה היא להתייעץ עם איש מקצוע בתחום טרם ההתחלה של פעולות כמו כתיבה לדיסק פגוע. לנו מעגל לקוחות גדול במיוחד אשר בחרו בנו בשל ההתמחות שלנו בשחזור דיסקים.